Korenfestival

Img_0640 Wat een belevenis was het om deel te nemen aan het internationaal korenfestival "Petr Eben" in Praag.  De 65 koren die deelnamen kwamen van over de hele wereld uit Polen, Zuid-Afrika, Zweden, Singapur, Portugal, Duitsland, Italixc3xab, Hongarije, Kroatixc3xab, Belgixc3xab, Engeland, Tchechixc3xab en Nederland.

Het was heel speciaal om spontaan te zingen op straat, in de beeldschone entourage van de Burcht. Ook met duizenden mensen op de grote markt van Praag samen zingen, soms dezelfde melodie, maar dan iedereen in zijn Img_0690 eigen taal, was een aparte ervaring, ook al ging het niet altijd even perfect. Opvallend was het om te zien, dat andere koren heel wat spontaner zingen dan wij.  We moesten steeds in onze liedmap kijken naar de tekst. 

Maar het hoogtepunt was het officixc3xable gedeelte namelijk het zingen voor een strenge jury. We hadden ons oren al te luister gelegd en hoorden om ons heen de meest prachtige koorgeluiden. We schatten onze kansen niet zo hoog in om een prijs te winnen. Maar wat schetst onze verbazing, dat we in de categorie kleine koren zilver wonnen. Het bleek dat Img_0713 er nog nooit een Nederlands koor in deze categorie meer dan brons gekregen had. We hebben onszelf overtroffen!

Naast het zing-gedeelte hebben we ook nog wat van de kerstsfeer kunnen proeven. Praag was al helemaal in kerstversiering gehuld. Het was een pracht om dat te zien. We zijn vier dagen weggeweest, maar het voelt als een hele lange vakantie.

Plaats een reactie