Voor de verandering fietste ik met vriendin M op zondagochtend naar de Middenbeemster. Daar in cultureel centrum ‘Onder de Linden’ gingen we luisteren naar een koffieconcert, verzorgd door Jan en Kris van der Plas.

Deze oerhollandse namen zetten je op het verkeerde been. De artiestennaam van dit tweetal is Duo Saraswati, een cello-piano- duo. Die naam past beter bij hun optreden. De broers hebben namelijk een Balinese achtergrond. Ze zijn opgeleid en klassiek geschoold in Nederland, maar ze willen met dit optreden de connectie maken tussen traditionele Indonesische muziek en de klassieke muziek uit Europa.

Fotobron: onder de Linden
Hun repertoire is divers, maar zij zoeken dus altijd de verbinding tussen Europees en Indonesisch repertoire. Ze speelden liederen van Mochtar Embut, maar ook muziek van Francis Paulenc, Debussy en Ravel. Het was een mooi concert, waarin ik vooral onder de indruk was van de mooie celloklanken. Het leuke is, dat we dit duo in de avond nogmaals konden beluisteren. Wij hadden de primeur en in Podium Klassiek deden ze het nog eens over.

Om even een indruk te krijgen:
Het zou niet in me opkomen om naar zo’n concert te gaan. Maar na het beluisteren van de muziek kan ik me voorstellen dat ik dat wellicht ook eens moet doen.
LikeGeliked door 1 persoon
Zo hoor je weer eens wat anders.
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtige muziek maar niet geheel mijn smaak.
LikeLike
Maakt me treurig, maar vind het wel mooi.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik vrees dat er geen koffie was bij het koffieconcert?
Jammer, podium klassiek wil ik nog wel eens vergeten.
LikeLike
Ja zeker, zelfs twee kopjes!
LikeLike
Dat rechtvaardigt de naam dan natuurlijk. š
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een mooie muziek tijdens het koffieconcert, daar moet je als mens gewoon regelmatig naar luisteren.
Goed voor de rust in je. Hans
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie muziek.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi, ik hou van cello en piano.
LikeGeliked door 1 persoon