Bij mooi weer, en ook wel bij iets minder weer, wil iedereen van dat weer genieten. Soms krijg je dan het gevoel, dat er een explosie aan fietsers op de weg is. De meest rustige wandelweggetjes worden onveilig gemaakt. Zeker door fietsgroepen, die fietsen voor de gezelligheid en dat kletst maar raak met elkaar. Je moet er als medeweggebruiker niet altijd zo zeker van zijn, dat ze het medewegverkeer goed in de gaten hebben. Opletten geblazen dus bij fietsverkeer. Maar het zijn ook leuke fotografie-onderwerpen. Zo maakte ik een serie dijkfietsers.



en wedstrijdfietsers. Het verschil met de laatste is, dat de weg voor hen even werd afgezet. Dat is maar goed ook, want zo’n wielergroep trekt met een enorme snelheid voorbij. Die kunnen echt geen medeweggebuikers gebruiken. Het ging om de ZLM tour een meerdaagse wielerwedstrijd door Zeeland. Eerst passeerde de kopgroep,

achtervolgd door een heel groot peleton.

in een flits waren ze voorbij

en dan krijg je nog een stoet aan materiaalauto’s en dergelijke.

Zelfs een helikopter hing in de lucht.

Al heel snel werd de weg weer vrijgegeven en was er niks meer te zien van al dat wedstrijdgeweld. Wat een verschil met de rustige fietsers over de dijk.
Vooral de eerste foto’s vind ik prachtig!
LikeLike
Zulke dijkfoto’s heb ik ook eens gemaakt. Van gewone fietsers, net als jij deed met de eerste foto’s . Van die wielrenners zou ik geen foto maken … ik word er gek van. Ze denken alleen maar aan zich zelf en zijn nog te beroerd om een waarschuwing te geven. Als wandelaar ben ik al een paar keer echt van de weg gedwongen en bijna in de sloot.
LikeLike
Fietsers in de binnenstad is ook doodeng. Ze manoevreren tussen lopend publiek en gaan rakelings langs je heen. Maar je foto’s zijn geweldig!
LikeLike
Ik heb die tour ook eens zien passeren in Zierikzee, ex was een wielerliefhebber
LikeLike
Mooie serie, ik ga vooral voor de tweede en derde foto.
LikeLike
Leuk onderwerp. Wij zijn momenteel op fietsvakantie
LikeGeliked door 1 persoon
Ik fiets niet meer. Ging steeds meer panieken en was angstig om te vallen. Zeker met al die wielrenners. Maar die foto’s….. Ja zo leuk.
LikeLike
Mooie foto’s van de verschillende soorten fietsers. Wel goed dat men voor de echte wedstrijdfietsers de weg afzet, want anders zou het echt levensgevaarlijk zijn. Wij fietsen ook veel over de dijken, maar hebben goede ervaringen met groepen wielrenners, men waarschuwt altijd als er tegenliggers aankomen, de voorste roept altijd “tegen” naar achteren, zodat de rest weet dat ze meer rechts moeten blijven of achter elkaar rijden.
Verstuurd vanaf mijn iPad
>
LikeLike
Gelukkig maar!
LikeLike
Leuke foto’s. Wij behoren ook tot dat fietsleger. Hier rondom ons heen op die kleine weggetjes kom je weinig tegen een ook in de Krimpenerwaard is het nog lekker rustig fietsen. Ik geloof dat ik een stad als Amsterdam niet aan zou durven.
https://heenenterugnaardeardeche.blogspot.com/
LikeLike
Jaaa, vooral die dijkfietsers zijn leuk!
LikeLike
Geef mij ook maar de rustige dijkfietsers. Soms is het echt van de zotte, op smalle fietspaden met een flinke hondenkar zodat elkaar passeren enkel te voet kan.
Het overkwam ons deze week op een van Nederlands leukste fietspaden met smalle hoge bruggetjes in de buurt van Ossenzijl. Een autochtoon zal dat gevaar daar zeker niet zoeken.
LikeLike