Uit-de-wind-wandeling

Er stond een flinke storm. In combinatie met af en toe een bui leek het beter om maar in de beschutting van een stad te gaan wandelen met de mensen van Huis-aan-het-Water. Het werd Edam. We startten bij het Hof van Holland en hielden eerst de buitenrand van het stadje aan.

Uiteraard zagen we weer allerlei opmerkelijke zaken.

Het ene moment liepen we in de zon, maar met dreigende luchten

het volgende moment zochten we een schuilplek voor de regen, maar voor we die hadden, was het alweer droog. Zo’n dag met weer was het.

We liepen richting het centrum van Edam.

daar konden we genieten van de mooie en gevarieerde gevels die de stad rijk is.

Er horen ook gevelstenen bij, natuurlijk.

Fijn dat de bakkerij open was voor een bakje koffie.

Vanaf de Dam van Edam

ging het verder. In dat gedeelte van de stadswandeling ontkom ik niet aan het maken van de geijkte toeristische plaatjes, het stadsmuseum, de Edammer (nep)kaas, de Speeltoren en sinds kort de rose fiets en bijpassende snoepwinkel.

Door een steegje met een prachtig oud muurtje vol rozen steken we het witte bruggetje over en zijn alweer snel bij ons beginpunt.

Dit keer een niet al te lange wandeling, want bij de bakker was het ál te gezellig.

13 gedachtes over “Uit-de-wind-wandeling

  1. De de snoepwinkel met z’n nep rozen muur kon geen genade vinden in onze ogen, géén foto van gemaakt, echt zó niet passend in de prachtige stadje.
    Maar ik zou er zeker nog wel eens een middag zoet kunnen brengen.

    Like

Plaats een reactie