Naast de fototentoonstelling bekeken we de rest van het museum. Er zijn nog herinneringen aan de drama’s die zich hier hebben afgespeeld in de behandeling van de mensen in de Dolhuis-periode, zoals de cel waar ze ingestopt werden met enkel een raampje licht

en een zaal met andere hulpmiddelen, die men gebruikte, waarvan je de conclusie mag trekken, dat er gelukkig veel verbeterd is voor psychiatrische patienten.



Tussen de geschiedenis door is er kunst verweven.









Omdat M hier jaren geleden al eens geweest was en zich een regentenkamer herinnerde, vroeg ze ernaar aan een suppoost. Die werd meteen enthousiast, haalde een sleutel en liet ons die kamer zien. Het is geen onderdeel van de route door het gebouw, maar wel een onderdeel van de geschiedenis ervan. Zorginstellingen, zoals het Pest-en Dolhuis werden bestuurd door een college van regenten en regentessen, aangesteld door het stadsbestuur. De regenten beheerden de geldzaken en de regentessen kochten eten, wol en linnengoed in.






Dit was de zeer exclusieve 18e-eeuwse regentenkamer. Het is een bijzondere ruimte door de prachtige, originele muurschilderingen van de Haarlemse schilder en vergulder Jan Augustini (1725-1773), in combinatie met een moderne Dutch Design inrichting door de Nederlandse ontwerper Bertjan Pot. Hier vergaderden de regenten en regentessen dus. Prachtig om te zien.





dit was wel ‘n cadeautje om daar even te mogen kijken en het is je mooi gelukt om vast te leggen
LikeLike
Jullie hadden een streepje voor. Mooie foto’s
LikeLike
Een goede tip voor een volgende zwerftocht door Haarlem… Leuk dat jullie een kijkje mochten nemen in de regentenkamer!
LikeLike
Niet te geloven hoe men vroeger omging met psychiatrische patiënten.
LikeLike