Het is maar 10 kilometer over de grens, maar het is er verrassend anders. Nog niet eens wat betreft de taal. Die is natuurlijk Duits, maar de mensen spreken er ook nog net zo gemakkelijk Nederlands, als het moet. Er doemt namelijk opeens een prachtig kasteel op boven op een rotspartij en een flinke heuvel. Dat geeft meteen aan dat dit een stadje met historie is. Het was vast een strategisch punt in het landschap.
Het is bovendien een bekend Kuhroord. Hier pompt men heilzaam bronwater omhoog van wel 27 graden met grondstoffen die onder andere ook reumatische klachten kan verlichten. Het buitenbad met het warme water en de prachtige gebouwen zagen er uitnodigend uit.
Vanuit Bad-Bentheim starten er verschillende wandel- en fietsroutes. Wij genoten al wandelend door de bossen van de omgeving van het mooie stadje.
Zelfs middenin het bos was de historie voelbaar, er stond een 'prinsensteen'. Ik heb nog niet ontdekt welk historisch feit de reden is van plaatsing van dit monument.
Het oude station van Bad-Bentheim doet nu dienst als hotel-restaurant. Een goede bestemming voor het mooie gebouw.
Nou, ik begrijp dat wel, hoor! Goh en nu hebben ze nog gewonnen ook. Ja, ik zou ook voor mijn kind kiezen. Ik hoop de ouders van nu ook. Veel plezier gewenst!
LikeLike
Ah!!! Een bekend probleem!!!
LikeLike