Van Ilpendamse thee en meer

In ons dorpswinkeltje kon je de Eerste Enige Echte Ilpendamse Kruidenthee kopen (was trouwens heel snel uitverkocht), gemaakt van plantjes, die hier groeien in ons park, natuurgebied ’t Varkensland, de volkstuin en de achtertuin van Mevrouw Onkruid. Maaike, zoals Mevrouw Onkruid ook heet, heeft de planten geplukt op schone plekken. Vervolgens gewassen, gedroogd fijngesneden en gemixt tot een bloemrijk, kleurrijk en smakelijk theemengsel, zoals zij het maakproces zelf omschrijft. Zij was ooit grafisch ontwerpster. Dat kun je wel zien aan de prachtige manier waarop ze ook nog eens voor de verpakking heeft gezorgd. Er zit een klein boekje bij met de namen en vindplaatsen van alle planten en bovendien staat vermeld, wat de vermeende geneeskrachtige werking is van de verschillende planten. Super gezonde thee dus en lekker!!

De aflevering in de serie “Het Dorp” van 3 februari j.l. kreeg het thema ‘gezondheid’ mee. Mevrouw Onkruid kwam daarin aan het woord terwijl ze de Eerste Enige Echte Ilpendamse kruidenthee aan het drogen is. Ons dorp Ilpendam wordt met een drone in mooie beelden gevangen. De dronebeelden worden net bij de kerk en ons huis afgebroken. Bij 14.54 tot 20.20 komt Ilpendam in beeld. Klik hier voor de uitzending.

16 gedachtes over “Van Ilpendamse thee en meer

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s