Maison Amsterdam

In samenwerking met Museum Amsterdam is in de Nieuwe Kerk nog tot 3 april een modetentoonstelling te zien, genaamd Maison Amsterdam.

De tentoonstelling vertelt het verhaal van Amsterdam als modestad, Je struint zogenaamd door de stad, van de Dam naar de Zeedijk, het Vondelpark enzovoort, plekken waar ook specifieke modethema’s aan verbonden zijn. Zo zag je de kleding van kinderen uit het Burgerweeshuis.

en de kleding, die Breitner op zijn schilderij laat zien op de Dam.

Belangrijke Amsterdamse couturiers met hun topstukken waren te bewonderen o.a. Iris van Herpen, Fong Leng, Mart Visser en Jan Tamineaux.

Het bruisende uitgaansleven in de stad in de roaring twenty’s, maar ook dat van de tijd van de Roxy en de IT.

De gay-scene

de hippietijd met veel herkenbare mode, door ons nog gedragen. (in simpeler vorm dan)

De oorlogsjaren met een jurkje, gemaakt in het jappenkamp, van allemaal gevonden restjes stof en de gele Jodenster op de kledij.

Een statement voor vrijheid voor iedereen, met een beeld aangekleed met alle vlaggen van landen, waar LHBTI nog geen gemeengoed is.

De trouwjurk van Maxima kan in de kerk, waarin ze getrouwd is, natuurlijk niet ontbreken.

Kortom een hele interessante tentoonstelling, waarbij je eigenlijk de mode vanuit een ander licht beziet. Zo werd ook nog de vraag gesteld, wat mode doet in een vrije wereld of in onvrijheid. Heel boeiend.

En als je inzoomt op details, sta je versteld van alle tijdrovende handwerk, dat erin gestoken is.

14 gedachtes over “Maison Amsterdam

  1. Mij zegt de mode ‘an sich’ niet zoveel. Zelf ben ik een man van spijkerbroeken en een T-shirt, zoals inderdaad uit de hippie tijd. En zo mag voor mij een vrouw ook uitzien. Als het maar schoon is.

    Geliked door 1 persoon

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s