Ik weet niet of meer mensen er last van hebben, maar ik stoor me de laatste tijd enorm aan de presentatie van het journaal. Eerst is daar dat geloop op naaldhakken, dat voor veel onrust en afleiding zorgt, bij mij althans. De nieuwslezer(essen)s doen net of we kleuters zijn. Ze denken, geloof ik, dat als ze de boel niet beklemtonen, de boodschap niet over komt. Ik dacht altijd dat het journaal het nieuws neutraal moet brengen, onpartijdig. Dat is ver te zoeken. Ze trekken zware gezichten of ze gaan een ander stemgeluid aannemen. Ook gaan ze vaak teveel in op details, om het ons nóg duidelijker uit te leggen. Maar tot overmaat van ramp zijn er de vele interviews met mensen op straat, alsof dat de deskundigen zijn.
Op deze manier kan ik het journaal wel overslaan. Ik word alleen maar afgeleid van het nieuws. Ben ik de enige, die zich een kleuter voelt?
Ik vind het zo oppervlakkig worden. Steeds meer ook. Waar ik me al jaren aan erger is het in beeld brengen van ongelukken en dergelijke. Het is vreselijk om als familielid de verkreukelde auto te zien vsn iemand die je liefhebt. Dat gevolgd door een oppervlakkig ‘nog fijne avond’ vind ik helemaal tenenkrommend.
LikeGeliked door 2 people
idd
LikeGeliked door 1 persoon
Het journaal lijkt in de verste verten niet meer op een journaal. We slaan het 9 van de 10 keer maar over wegens gevaarlijk oplopende bloeddruk van ergernis.
LikeGeliked door 2 people
Bij jullie dus ook!
LikeLike
Helemaal mee eens. Soms wordt er wel tien minuten aandacht aan een onderwerp gegeven alsof er niks anders te melden is. Ook het niveau is soms zelfs voor een kleuterklas een belediging. Ik zit ook niet te wachten op het commentaar van de eerste de slechtste voorbijganger. Wie weet help jouw oproep😀
LikeGeliked door 2 people
Ik hoop het!
LikeLike
Nee, ook mijn man ergert zich groen en geel. Ik vind het óók kleuterachtig en wij kojken dan ook liever naar het Duitse ARD of ZDF.
LikeGeliked door 1 persoon
Neen, je hebt helemaal gelijk, daarom kijk ik ook geen nieuws meer op t.v. en lees ik het liever in de krant.
LikeLike
Ik kijk zelden het nieuws op TV. Ik haal het meeste van de radio in de auto of van internet…
LikeGeliked door 1 persoon
Ik haal het meeste van internet: nos.nl, nu.nl, L1, Blendle, krant. Tv kijk ik zelden.
LikeGeliked door 1 persoon
ik kijk er ook zelden nog naar, nieuws wordt overal gebracht. Die naaldhakken storen mij ook, laat ze gewoon een paar degelijke schoenen aan doen en gewone kleren, hahahaha wat dat dan ook zijn mag 😀
LikeLike
Die naaldhakken ik moet er altijd erg om lachen. Geen gezicht.
LikeGeliked door 1 persoon
Het sterkt me dat ik niet de enige ben die die hakken belachelijk vindt. Die vrouw die het weer uitlegt, draagt ze verder nooit, maar heeft één paar ergens in de studio liggen. Na de uitgebreide weeruitleg komt er nog een bord voor wie het niet gehoord of begrepen heeft met een uiterst summiere samenvatting (die ook nog eens voorgelezen wordt!). Volkomen overbodig. Het journaal wordt steeds infantieler. Dat geloop (Ik zeg hier minstens drie keer peer week: ‘Mens, ga toch zitten!’) leidt af, dus het is vanuit dat standpunt goed om het allemaal heel simpel te houden. Ik zeg hier minstens drie keer peer week: ‘Mens, ga toch zitten!’
LikeGeliked door 1 persoon
Over de kleding kan ik me ook nog wel eens verbazen, vooral van Astrid Kersenboom.
LikeGeliked door 1 persoon
Nog afgezien van de naaldhakken, vind ik de inhoud stom. Hoe vaak mijn man niet zegt: “Waarom moeten wij dat weten?” als er bijvoorbeeld iemand een ongeluk gehad heeft. Het is hard achteruit gegaan, vind ik, vergeleken met een paar jaar terug.
LikeGeliked door 1 persoon
Die naaldhakken vragen inderdaad alle aandacht, vooral die veel te hoge van de weervrouw.Ze heeft er van die varkenspootjes in. En dan al die ‘deskundige’ buren, voorbijgangers, familieleden, om moe van tre worden. Wij lezen graag NOS nieuws op het tablet.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik kijk ook geen nieuws meer. Het is ergerniswekkend!
LikeLike