Dit keer waren we er maar even. We kwamen aan met het pontveer na een dagwandeling.
Op een gezellig terras bij de IJssel in de avondzon kwamen we heerlijk bij van de vermoeienis. Weer uitgerust en wel wandelden we nog even door het stadje. Op het sfeervolle plein was het druk op de meeste terrassen.
Het stadhuis, de grote kerk en heel wat huizen getuigen van een rijk verleden.
Er is een zogenaamde botermarkt, de vroegere handelsplaats bij uitstek. Deventer was dan ook een welvarende Hanzestad.


De stad heeft een rijke geschiedenis en is echt de moeite waard om nog eens uitgebreider te bezoeken, wat we zeker nog eens gaan doen.
Toen onze zoon er woonde kwamen we regelmatig met veel plezier In Deventer. Mooie stad, veel te zien. Aanrader!
LikeLike
Het is een fijne stad en eigenlijk de enige waarvan ik het winkeltjesbestand erg leuk vind. Je kunt een mooie stadswandeling maken en vooral het Bergkwartier is de moeite waard.
LikeGeliked door 1 persoon
Deventer is leuk, dat vind ik ook!
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie stad
kleine straatjes…
Deventer koek
De Waag
De oude kerk vol kunst
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi !
LikeGeliked door 1 persoon
Het lijkt mij zeker een uitgebreider bezoek waard.
LikeGeliked door 1 persoon
Escaperoom 458
Aanrader
LikeLike