Lintjesregen

In ons dorp heeft het de koning behaagd om goed te strooien met koninklijke onderscheidingen. Het waren er maar liefs 4. Voor één ervan was ik verantwoordelijk. Bijna een jaar geleden begon ik in het diepste geheim, weliswaar met medeweten en in overleg met de andere bestuursleden van mijn koor, aan de voorbereidingen voor een aanvraag voor onze penningmeester/vice voorzitter/secretaris/hand-en spandiensten. Je ziet al aan de rij taken, die de man afwisselend verricht, dat hij heel veel doet voor ons koor. Dit jaar bestaan we 25 jaar en dat zou een mooie gelegenheid zijn om ons bestuurslid in het zonnetje te zetten, want al zijn inspanningen doet hij al bijna vanaf het begin van het bestaan van het koor. Hij is zelfs de bedenker van de naam ervan: InStemming! Alle festiviteiten, die wij voor dat jubileum in gedachten hadden gingen helaas niet door, maar voor de lintjesregen is er gelukkig een mooie vorm gevonden.

Wij hebben sinds kort een nieuwe burgemeester. Voor haar is het een mooie manier om haar gemeente te leren kennen. Zij kwam persoonlijk bij iedereen aan de deur. Ons bestuurslid en zijn vrouw werden totaal overvallen. Op sokken kwam hij in de deuropening! In het diepste geheim hadden we plannen gesmeed. De zonen waren op het laatst in het complot betrokken en ons hele koor was sinds een paar dagen op de hoogte. Daardoor stonden wij met een groep mensen op straat toen de burgemeester aanbelde. Na de uitreiking van het lintje en de speeches van de burgemeester en onze voorzitter konden wij eindelijk weer even samen zingen en wel het Wilhelmus. Alles vond buiten plaats, voor het huis en op straat, keurig op anderhalve meter! En de zon scheen erbij!

18 gedachtes over “Lintjesregen

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s