Voordat het avond was, liep ik met een stel f-maatjes voor de tweede keer deze maand door Alkmaar. Het was in tegenstelling tot de vorige keer koud en grijs en niet zuiver droog. Ik was de gids en ik leidde de groep zo goed en zo kwaad als het ging door de stad, nadat ik een paar weken geleden door F ingewerkt was. Op deze sombere dag, dat het niet licht leek te worden, was fotograferen wel een uitdaging.
Het stadhuis

en het hof van Sonoy waren voor mij al een soort van bekende plekken geworden.

Het windstille weer gaf kansen. We konden genieten van spiegelingen in het water van de grachten.



Het blauwe uurtje naderde waarin de verlichting van de stad een al grotere rol ging spelen. Je zag nog eens goed, hoe gezellig Alkmaar is.


Helaas was de hele zachte miezer overgegaan in motregen, waar je wel degelijk nat van wordt. Ook de straat werd nat maar het geglim is weer fotogeniek.

De vochtige kou was ondertussen goed in onze lijven gekropen. Ietwat vervroegd, maar even goed voldaan zochten we een café bij de kerk op voor een hapje en drankje als afsluiting van een gezellige middag.

Mooie reportage… Toch sfeervol, inderdaad!
LikeGeliked door 1 persoon
Het was ondanks alle somberte een geslaagde en gezellige dag, dank voor deze organisatie Jeanne!
LikeGeliked door 1 persoon
Graag gedaan!
LikeLike
Wat een leuk verslag van het uit. Jammer van het weer
LikeGeliked door 1 persoon
Krijg zo weer zin in een dagje Alkmaar.
LikeGeliked door 1 persoon
Nog nooit in Alkmaar geweest maar het ziet er wel gezellig uit, zeker bij valavond.
LikeGeliked door 1 persoon
Toch prachtige foto’s, vooral de avondfoto’s!
LikeGeliked door 1 persoon
En toch, het resultaat mag er zijn…
LikeGeliked door 1 persoon
ha Sjanne,
dat is eenpracht reportage geworden.
Niks somber!
Mooie weerspiegelingen…
groetjes!
LikeGeliked door 1 persoon
Ja wat is de stad gezellig hè
LikeGeliked door 1 persoon
Waar de verlichting bij dag nog wel eens in de weg hangt voor de fotograaf, levert het bij avond mooie plaatjes op. Ondanks het weer toch geslaagd.
LikeGeliked door 1 persoon
Zeker geslaagd, met dank aan jou!!
LikeLike
De spiegelfoto’s in het water zijn erg mooi.
LikeGeliked door 1 persoon
Heel sfeervol Jeanne, je hebt ook voor de gezelligheid van de stad.
De waag is in het licht wel heel mooi.
De verlichte stad is altijd wel gezellig. Hans
LikeGeliked door 1 persoon
Maar je hebt er méér dan het beste van gemaakt, de nadelen van het donkere weer heb je omgezet in een voordelen. Heel sfeervolle foto’s zo in de verlichte stad die ik ( ook al mede dankzij Ferrara) herken.
LikeGeliked door 1 persoon
Jullie troffen het wel. Meestal is hier zo dicht aan de kust wind en het water op z’n minst gerimpeld. Sporadisch komt het voor dat het water helemaal vlak is en prachtig spiegelt.
LikeGeliked door 1 persoon