Vogelrijk Waterland

Met zo’n mooi weer hou je mij niet binnen. Koud en helder, daar kun je je op kleden. Dus vertrokken we van huis, getooid met sjaal, muts en handschoenen, om een rondje door ons eigen Waterland te maken. Door de rijp en het lage zonlicht zag de natuur er prachtig uit. overleek-mdam-oosterweg-001 Toen ik mijn gemaakte foto’s bekeek, viel het me op, dat er veel vogels te zien waren: Nijlganzen, knobbelzwanen, gewone rietkippen, wilde eenden en een blauwe reiger. In het land was er ook nog een drukte van belang, we zagen kieviten en ganzen verzamelen. Onze streek is echt een vogelgebied. overleek-mdam-oosterwegOverleek, mijn lievelingsweggetje, waar ik, toen ik nog werkte, regelmatig over geblogd heb, wandelden we nu helemaal uit tot Monnickendam. Dit is de ‘hoofdstad’ van onze gemeente Waterland. Het oude stadje lag er weer mooi bij aan het IJsselmeer.overleek-mdam-oosterweg-002En oude zeilschepen zijn altijd fotogeniek. img_3414Via de Oosterweg liepen we ons dorpje weer in, lekker moe van de tocht.img_3423

6 gedachtes over “Vogelrijk Waterland

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s