Nadat de koffie met oranjetompouce ons goed had gesmaakt en we wat beelden op TV hadden gezien van onze koning in Tilburg gingen we even de benen strekken. Blijkbaar was iedereen naar activiteiten i.v.m. koningsdag want het was overdreven rustig op de weg. Dat vinden wij niet erg en we genoten extra van ons rondje. We gingen langs ons dorp over de dijk naar de Purmer.
Het eerste stuk loop je tussen de weilanden, waaruit het overgrote deel van de Purmer bestaat. Maar een aantal jaren geleden zijn er bij Purmerend bossen aangeplant. Het zijn nooit mooie echte bossen geworden, maar het is nu toch wel aardig, dat je daar ook zo eens in kunt wandelen. Het verandert weer eens even. Deze tijd van het jaar kleuren ze ook mooi door het fluitenkruid en koolzaad.
Verderop in het weiland zagen we een paar stelletjes Grauwe Ganzen met hun jongen.
Het is een prachtig gezicht, maar de boeren zijn niet blij met deze schare aan nakomelingen. Zij verpesten met hun mest de weilanden voor de koeien.
De Nijlgans is als exoot zich hier erg thuis gaan voelen. Ook zij vermeerderen zich gestaag en zijn geen zeldzaamheid meer. Moeilijk hoe je hier als natuurbeheer mee om moet gaan. Laat je de natuur zijn gang gaan of grijp je in? Gelukkig mogen wij er nog gewoon van genieten.
Ik lees ook weleens over de problemen. Kan me er bij de boeren wel iets bij voorstellen. Maar afschieten vind ik ook weer zo drastisch….
Wat een prachtige foto’s. Wat is ons land toch mooi ❤
LikeGeliked door 1 persoon
Er zijn veel te veel ganzen, niet dat ik dat erg vind hoor. Ik ben het met mijn voorgangster eens, ons land is prachtig en jij maakt er schitterende foto’s van.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, die ganzen zijn een groot probleem voor de boeren. Moeilijk om dit op te lossen. Maar je foto’s zijn heel mooi, daar geniet ik van.
LikeGeliked door 1 persoon
Dat lijkt me inderdaad een moeilijk probleem om aan te pakken… Het zijn mooie dieren. (en mooie foto’s)
LikeGeliked door 1 persoon